Джейлън Джонсън играе ролята на Хоукс, надживяващи Embiid-less 76ers, 139-132 в продълженията
AP News | 2024-01-11 | 05:40:34

АТЛАНТА (AP) — Джейлън Джонсън уцели два изравняващи свободни хвърляния в продълженията и след това добави зелена тройка с 39 оставащи секунди , изпращайки Atlanta Hawks до победа със 139-132 над Tyrese Maxey и Philadelphia 76ers в сряда вечер.

Johnson, който имаше 25 точки и 16 борби, добави още два наказателни удара с оставащи 13 секунди, за да помогне приключи.

Макси имаше 35 точки, девет асистенции, осем борби и четири отнети топки. Тобиас Харис добави 32 точки за 76ers, които играха без Джоел Ембийд и претърпяха трета поредна загуба.

Тройката на Трей Йънг в първата минута на четвъртата четвърт даде на Атланта първата преднина през второто полувреме. Хоукс останаха отпред, докато джамът на Макси не даде преднина на 76ers със 122-121. Макси добави тройка, която увеличи предимството до четири точки.

Изоставайки 125-124, Атланта извика таймаут с оставащи 15 секунди в регулацията. Макси беше отсъден за фаул при удара на Йънг към коша 12,1 секунди преди края. Прегледът потвърди фаула. Йънг пропусна първия наказателен удар, но изпълни втория. Maxey пропусна късен шанс да завърши мача в редовното време.

Хоукс прекъснаха поредица от две загуби с първата си победа над 76ers от три опита този сезон. Йънг вкара 28 точки, а Дежунте Мъри имаше 25.

Всеки отбор запази стартовия си център поради контузия. Ембийд, действащият MVP на НБА, пропусна втория си пореден мач заради подуване на лявото коляно. Пол Рийд беше вторият титуляр.

Ониека Оконгву от Атланта имаше 19 точки и 11 борби като вторият титуляр за Клинт Капела (възпаление на дясното ахилесово сухожилие). Малкият нападател на Хоукс Де’Андре Хънтър (възпаление на дясното коляно) пропусна деветия си пореден мач.

Ембийд не е пътувал с отбора до Атланта, а е работил на корта във Филаделфия. На въпрос дали очаква Ембийд да играе срещу Сакраменто в петък, треньорът Ник Нърс каза: „Надявам се. Все още вървим ден за ден.“

Хоукс наблегнаха на Оконгву още в началото, когато се опитаха да се възползват от отсъствието на Ембийд. Okonguw, чийто рекорд в кариерата е 21 точки, вкара 11 от първите 18 на Атланта, след като Рийд беше отсъден за два ранни фаула.

Нападателят на Филаделфия Робърт Ковингтън също не игра поради подуване на лявото коляно.

Хоукс изиграха първия от петте поредни домакински мача. 14-те домакински мача на Атланта преди сряда вечерта бяха най-малкото в лигата. Хоукс не бяха играли толкова малко домакински мачове в първите си общо 35 мача от първия си сезон 1967-68 в Атланта.

76ers: домакин на Кингс в петък вечер.

Hawks: домакин на Индиана Пейсърс в петък вечер.